SukunimiEtunimiSiirron tyyppiVanha seuraUusi seuraUudet sarjatasotVuokra-aikaKasvattajaseuraEdustusoikeuden alkamispäiväKellonaikaSiirron purkamispäiväKellonaikaKorotettu sarjatasoTasonkorotuspäivä
AaltoArttuTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaOulun Lippo Pesis21.10.202109:34
AntikainenKalleTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretPuijon PesisJoensuun MailaMiesten suomensarja, Miesten maakuntasarja, Poikien Superpesis, C-pojatPuurtilan Kisa-Pojat10.10.202115:26
FrantsilaAuroraTäysseurasiirto – Superpesis, miesten YkköspesisManse PPPöytyän UrheilijatNaisten SuperpesisHämeenkyrön Räpsä22.10.202116:03
HaatajaJonnaTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretKempeleen KiriOulun Lippo juniorit ryNaisten suomensarja, Naisten maakuntasarja, Tyttöjen SuperpesisKempeleen Kiri18.10.202114:57
HeikkinenJori Täysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaRoi Pesis 8321.10.202109:30
HeinonenPetrusTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaVaasan Maila21.10.202109:25
HietalaSagaTäysseurasiirto – aikuisten ja C-G-junioreiden aluesarjatPeräseinäjoen ToiveSeinäjoen Maila-JussitC-G-tytöt aluesarjaPeräseinäjoen Toive18.10.202118:21
HänninenMatiasTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaAlajärven Ankkurit21.10.202109:20
JyrkkäJuttaTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretKempeleen KiriOulunsalon VasamaNaisten Ykköspesis, Naisten suomensarja, Tyttöjen SuperpesisKempeleen Kiri10.10.202113:21
KalliVilmaTäysseurasiirto – aikuisten ja C-G-junioreiden aluesarjatPesäkarhut PoriManse PPC-G-tytöt aluesarjaPesäkarhut Pori1.10.202114:12
KarppanenJaniTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Valo21.10.202110:09
KeinänenVeikkaTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaSiilinjärven Pesis21.10.202110:00
KiiveriOlliTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Kiri21.10.202108:42
KiiveriImmoTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Kiri21.10.202109:05
KimpimäkiIita Täysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretOulun Lippo juniorit ryOulunsalon VasamaNaisten suomensarja, Naisten maakuntasarja, Tyttöjen Superpesis, C-tytötIin Urheilijat23.10.202108:57
KotapakkaMiikaTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Kiri21.10.202116:32
LeppänenSiiriTäysseurasiirto – Superpesis, miesten YkköspesisSeinäjoen Maila-JussitPöytyän UrheilijatNaisten SuperpesisHämeenkyrön Räpsä22.10.202115:48
LidmanSofiaTäysseurasiirto – aikuisten ja C-G-junioreiden aluesarjatLaihian LujaVähänkyrön ViestiNaisten aluesarja, C-G-tytöt aluesarjaVähänkyrön Viesti7.10.202108:53
LinnaTapaniTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Kiri21.10.202109:56
MustonenEemil Täysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Kiri21.10.202116:26
PaasilaPetri Täysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaKannuksen Ura21.10.202109:40
PakkalaNeeaTäysseurasiirto – aikuisten ja C-G-junioreiden aluesarjatPeräseinäjoen ToiveSeinäjoen Maila-JussitC-G-tytöt aluesarjaPeräseinäjoen Toive18.10.202119:53
PirskanenJuhaniTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaSiilinjärven Pesis21.10.202109:44
RauhalaLinneaTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretKempeleen KiriOulunsalon VasamaNaisten suomensarja, Naisten maakuntasarja, Tyttöjen Superpesis, C-tytötKempeleen Kiri23.10.202109:10
RepoTeemuTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaSaaren Urheilijat21.10.202109:37
RukkoTonyTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaKinnulan Kimmot Pesäpallo21.10.202110:02
RäisänenSanteriTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaPuurtilan Kisa-Pojat21.10.202109:00
RäisänenRoope Täysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaPuurtilan Kisa-Pojat21.10.202108:00
SavonenMikkoTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaJyväskylän Kiri21.10.202108:57
SimolaElleTäysseurasiirto – aikuisten ja C-G-junioreiden aluesarjatPeräseinäjoen ToiveSeinäjoen Maila-JussitC-G-tytöt aluesarjaJalasjärven Jalas18.10.202119:55
SveholmMariaTäysseurasiirto – Superpesis, miesten YkköspesisSeinäjoen Maila-JussitPöytyän UrheilijatNaisten SuperpesisNurmon Jymy22.10.202115:58
TyyneläVeeraTäysseurasiirto – Superpesis, miesten YkköspesisMynämäen VesaPöytyän UrheilijatNaisten SuperpesisSeinäjoen Maila-Jussit22.10.202114:08
ValkamaElsaTäysseurasiirto – aikuisten ja C-G-junioreiden aluesarjatHämeenkyrön RäpsäManse PPC-G-tytöt aluesarjaHämeenkyrön Räpsä5.10.202120:30
ViittanenLotta JuliaTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretKempeleen KiriOulun Lippo juniorit ryC-tytötKempeleen Kiri25.10.202115:12
ViljanmaaVilleTäysseurasiirto – naisten Ykköspesis, suomensarja, maakuntasarja, poikien ja tyttöjen Superpesis, C-nuoretLaukaan UrheilijatKisapursi, LievestuoreMiesten suomensarjaAlajärven Ankkurit21.10.202108:19

Sivu päivitetään seuraavaksi: 28.10.2021 12:00